Ev Villa Projeleri
Müstakil Ev Villa Projeleri Planları

sermimar@sermimar.net

Gazbeton, Ytong ile Betonarme Villa Projeleri

Gazbeton (Ytong) Duvar Ve Yalıtım Bloğu – Ürün Özellikleri

Gazbeton (Ytong) YALITKANDIR
Gazbeton (Ytong) gözenekli bir dokuya sahiptir, yüksek düzeyde ısı yalıtımı sağlar. Yapıların ısıtma/soğutma, ilk yatırım ve kullanım giderlerinden önemli oranda tasarruf edebilmek, daha geniş kullanım alanları oluşturabilmek için Gazbeton (Ytong) idealdir.

Gazbeton (Ytong) HAFİFTİR
Gazbeton (Ytong) sağlamlığından ödün vermez, hafifliğiyle binanın toplam ağırlığını azaltarak, önemli ölçüde deprem güvenliği sağlar. Gazbeton (Ytong) duvar ve yapı malzemesi yoğunluğu düşük “masif” bir malzemedir. Kuru birim hacim ağırlığı 400-800 kg/metreküp arasında değişen en hafif duvar malzemesidir.

Gazbeton (Ytong) YANMAZ Gazbeton (Ytong) DIN 4102 normuna göre birinci derecede yanmaz bir malzemedir. Böylece 1200° C’ye ulaşan sıcaklığa dayanır. Bu özelliğiyle yapılarda yangın güvenliği sağlayan akılcı ve güvenilir bir malzemedir. Ayrıca kötü çevre koşullarından etkilenmez. Bu nedenle uzun ömürlüdür.

Gazbeton (Ytong) ÖLÇÜLERDE YANILTMAZ
Gazbeton, hassas boyutlarda üretilen bir yapı malzemesidir; ölçülerde asla yanıltmaz. Üstelik milimetrik duyarlılıkta kesilebilir. Uygulama kolaylığı sağlar. Kolay işlenir; delme ve oyma işlemleri kolaylıkla yapılabilir. Düzgün yüzeyli ve düzgün kenarlıdır. Bu yüzden, Gazbeton (Ytong) duvarlar üzerine yalın bir boya veya ince bir yüzey kaplama tabakası yeterlidir.

Gazbeton (Ytong) ÇEVRE DOSTUDUR
Gazbeton az enerjiyle, tarım toprağı kullanılmadan üretilir. Radyoaktif ve toksit madde içermez. Hem üretim, hem de inşaat aşamasında çevreyi kirletmez. Isı yalıtım özelliği sayesinde yakıt tasarrufu sağlar, havayı kirletmez. Diğer yapı malzemelerinden farklı olarak, üretimde daha az hammadde kullanıldığı için, doğal kaynakların korunması sağlanmış olur. Bu yüzden çevreye duyarlıdır.

Gazbeton (Ytong) ÇOK AMAÇLIDIR
Bir yapıyı temel üzerinden çatıya kadar, sadece Gazbeton (Ytong) ürünleri kullanarak inşa etmek mümkündür. Ayrıca, sanatsal (heykel vs.) ve dekorasyon amaçlı olarak da kullanılabilir.

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-3

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-2

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-1

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-9

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-8

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-7

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-6

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-5

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-4